Haber Takipcisi

En Güncel Blogunuz

İstanbullulara müjde

Posted by Geyiksel Haber Temmuz 27, 2012


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 17 Eylül’de bitirilmesi öngörülen bakım-onarım çalışmalarının 30 Ağustos’a kadar tamamlanacağını söyledi.

Bakan Binali Yıldırım, FSM Köprüsü Hisarüstü şantiyesinde köprü bakım ve onarımında görev alan işçilerin iftar yemeğine katıldı. İftar sonrası, FSM Köprüsü çalışmalarına ilişkin son gelişmelerle ilgili basına açıklamalarda yapan Binali Yıldırım, “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 8 şeritten 4 tanesindeki çalışmalar yarın öğlene kadar tamamlanacak ve o şerit trafiğe verilecek” dedi. Güney kısımda bulunan şeritlerin tamamının bitmiş olacağını ifade eden Binali Yıldırım, ardından kuzey tarafında çalışmaların başlayacağını kaydetti. Bakan Yıldırım, köprüde iki şeritte çalışma varken 3 şeridin kapatılmasının teknik bir gerekçeye dayandığını anlattı. Türkiye’nin dört bir tarafında 4 bine yakın şantiyede çalışmaların devam ettiğini söyleyen Binali Yıldırım, “Ancak doğal olarak bu çalışmalardan en fazla kamuoyunu ilgilendiren, en fazla da ses getiren FSM’deki çalışmadır. Buna da şaşmamak lazım. Çünkü İstanbul, Türkiye’nin nüfusunun 5’te birinin yaşadığı şehir. Kaba bir hesapla en az 1 milyon İstanbullu araçlarla köprüden geçiş yapıyor.

Burada yaşanabilecek en ufak bir olumsuzluk çok ciddi sonuçlar doğuruyor. Hata bularak değil çare bularak iş yapılır. Çare bulmak her yiğidin karı değildir. Arkadaşlarımız çare üreterek, çözüm üreterek çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu. Sürecin bundan sonra hızlanacağını ifade eden Bakan Yıldırım, “17 Eylül’de bitirilmesi öngörülen çalışmalar daha özveri gösterilerek 30 Ağustos’a kadar tamamlanacak” dedi.Bakan Yıldırım, köprüdeki çalışmaların planlanandan erken tamamlanacak olmasının kolay olmadığına dikkati çekerek, “Kolay bir iş değil. İddialı bir hedef. İnşallah mahcup olmayız. Hava ve iklim şartları da bizden yana olursa sözümüzü yerine getirmiş olacağız. İstanbulluların yaşadığı çilenin daha fazla sürmemesi, bir an önce bitmesi için arkadaşlarımız büyük fedakarlık gösteriyor” şeklinde konuştu.

Bakan Yıldırım, “24 yaşındaki köprüye bu kadar çalışmaya ne gerek var-” yönündeki eleştirileri de, “FSM dünyadaki her hangi bir köprü değil. Dünyanın hiçbir köprüsünde bu kadar ağır trafik yok. Ülkedeki ağır taşıtların yüzde 80’i bu köprüden geçiyor. Köprüde de taşıt trafiği çok fazla olduğu için mecburen 24 sene içinde bakım onarımını yapma durumunda kaldık” dedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: